Ekziston mundësia që Brukseli të ndërpresë bisedimet me Serbinë
Albeu.com
Shefat e diplomacive të Bashkimit Evropian, sot në Bruksel do të kërkojnë nga autoritetet e Beogradit që deri më 5 prill të zgjidhet problemi i bashkëpunimit me Hagën.Ekziston mundësia që Brukseli të ndërpresë bisedimet me Serbinë lidhur me Stabilizim-asociimin dhe bashkimin.

Kushti kryesor për raport pozitiv të BE-së-dorëzimi i Ratko Mlladiqit në Hagë - ende nuk është përmbushur.
Shtuar më 27/02/2006, ora 11:14
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori