Ekzekutohet "Rambo" i Bosnjës (FOTO VIDEO)

Në komunën Cazin të Bosnje Herzegovinës është ekzektuar me armë zjarri, "Ramboja boshnjak", Nedzad Kliçiç.

Vrasja e tij është konfirmuar edhe nga minisria e Brendshme e shtetit boshnjak.

"Ramboja" ka qenë i njohur për shumë akte kriminale dhe i përfshirë në shumë çështje të ngatërruara me persona të ndryshëm.

Ai ka qenë objekt i hetimeve dhe i arrestimeve disa herë, për armëmbajtje pa leje, për prishje të qetësisë publike, gjuajtje me armë etj, transmeton lajmi.net.

Mediat boshnjake theksojnë se vrasja mund të ketë ardhur për larje hesapesh. /albeu.com/

Shtuar më 15/09/2014, ora 10:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori