Eklips ne diten e finales se Boterorit
Albeu.com
Finalja e botërorit që do zhvillohet në 11 Korrik në “Soccer City” të Johanesburg, do të karakterizohet edhe nga një fenomen i rrallë natyror. Qielli do të errësohet për të dhuruar një spektakël të vërtetë pasi në disa pjesë të globit do të shihet një eklips i plotë i diellit.
Pjesa që do ta shijojë më shumë këtë spektakël është ajo në Paqësor, më saktësisht në brezin e Patagonias të populluar nga ishuj të vegjël dhe shumë pak banorë.
Shtuar më 07/07/2010, ora 11:23
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori