Egjipt, ish presidenti Mubarak dënohet me burgim të përjetshëm (VIDEO)
Ish-presidenti i Egjiptit Hosni Mubarak është dënuar me burgim të përjetshëm nga një gjykatë në Kajro me akuzën e
bashkëpunimit në vrasjen e protestuesve gjatë revoltës së vitit 2011.

Mijëra policë dhe ushtarë janë mbledhur jashtë sallës së Akademisë në Kajro, e cila është rrethuar nga qindra protestues, shumë prej tyre janë familjarë të 850 protestuesve të vrarë në revoltën e vitit të kaluar. /albeu.com/

Shtuar më 02/06/2012, ora 10:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori