Egjipt, arrestime masive pas protestave
Protesta në Egjipt (Foto: AFP)
Mbi 300 persona u arrestuan nga policia egjiptiane pas përleshjeve midis protestuesve dhe forcave të sigurisë, në kryeqytetin egjiptian Kajro, pas përleshjeve të ditës së premte përballë Ministrisë së Mbrojtjes.

Tre javë përpara zgjedhjeve vendimtare në vend është shpallur një gjendje ndalim-qarkullimi përreth Ministrisë. /albeu.com/
Shtuar më 06/05/2012, ora 13:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori