Efekti Trump/ Piloti meksikan i “Formula 1” braktis sponsorin që u tall me Meksikën

Piloti meksikan i Formula 1, Sergio Perez ka braktisur një nga sponsorët e tij kryesorë pasi ky i fundit postoi një status mos respektues për bashkatdhetarët e tij.

Perez u revoltua pasi prodhuesi i syzeve të diellit Hawkers tha në Twitter mëngjesin e fitores së Donald Trump që Meksikanët duhet të blejnë hijet e tyre për të fshirë lotët kur Z.Trump të ndërtojë murin në kufi.

Poloti tha se nuk do lejonte askënd të tallej me vendin e tij.
Më pas Hawkers kërkuan falje.

Një nga themeluesit e kompanisë, David Moreno, publikoi një videomesazh në Twitter (në spanjisht), ku tha se ai dhe ekipi i tij kishin bërë një gabim të madh dhe se kërkoni shumë falje për komentin, të cilën më pas e fshinë nga rrjeti social, transmeton Ora News.

Ai tha se postimi ishte “një shaka, një shaka me shije të keqe”. /albeu.com/

Shtuar më 10/11/2016, ora 22:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori