Edhe Zvicra arreston 4 luftetare te Sirisë
Prokuroria e Zvicrës ka vënë në pranga 4 persona, të dyshuar për marrje pjesë në turma të terroristëve.

“Per këto raste jemi duke zhvilluar hetime lidhur me dyshimin për mbështetje të një organizate kriminale dhe përkrahje financiare të një grupi terrorist” ka thënë Lauber në një intervistë dhënë gazetës “SonntagsZeitung”.

Prokuroria ka shtuar se megjithatë, rrezikshmëria e secilit person do të evidentohet me fakte për secilin veç e veç dhe nuk do të mbajnë përgjegjësi individuale.

Shteti zviceran e ka të sanksionuar me ligj se ndalet çdo propagandë që shpie në dhunë apo terrorizëm. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2014, ora 11:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori