Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
Edhe tre ish të burgosur të Guantanamos, strehohen në Shqipëri
Albeu.com
Pas 5 shtetasve kinezë, ish të burgosur në Guantanamo, edhe 3 të burgosur të tjerë gjejnë strehim në Shqipëri.Sipas AP-së, tre të burgosurit të cilët dyshoheshin për terrorizëm janë liruar dhe janë transferuar në Shqipëri, pasi sipas zyrtarëve nuk u konsideruan terroristë.  Zyrtarët e Pentagonit kanë bërë të ditur se do të bëjnë çdo përpjekje për t’u siguruar këtyre ish-të burgosurve një trajtim sa më njerëzor. rtk
Shtuar më 18/11/2006, ora 14:39
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori