Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Edhe kryeministrit turk protestohet me kepuce
Albeu.com
Ripërsëritet historia e goditjes me këpucë. Këtë herë ngjarja është regjistruar në Spanjë, dhe këpuca është adresuar ndaj kryeministrit turk Recep Taip Erdogan, gjatë vizitës që ky i fundit po zhvillonte në Sevilia të Spanjës.
Lajmin e bëjnë të ditur mediat spanjolle, sipas të cilave në momentin e goditjes “atentatori” ka thirrur “Liri Kurdistanit”. Po sipas të njëjtave burime, këpuca nuk e ka prekur Erdoganin, i cili ne ato momente po hipte në makinë.
Shtuar më 23/02/2010, ora 17:52
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori