Ebola vrau mbi 8 mijë persona
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë me dije se numri i të vdekurve nga sëmundja e rëndë e Ebolas ka arritur në 8.235 persona.

OBSH ka raportuar se pjesa më e madhe e viktimave nga nga vendet e Afrikës Perëndimore si Sierra Leone, Guinea dhe Liberia.

Sipas OBSH, po merren masa që të parandalohet sëmundja e rëndë./albeu.com/

Shtuar më 08/01/2015, ora 12:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori