E vrau dhe e varrosi punëtori i ndërtimit, gjenden pas 16 vitesh eshtrat e mësuesit
Eshtrat e një mësuesi, i cili u zhduk prej më shumë se 16 vjet më parë në Kinë, janë gjetur të varrosura nën shkollën ku ka punuar, thonë zyrtarët.

Sipas mediave vendase, Deng Shiping kishte refuzuar të miratonte një objekt të ri sportiv sepse ai mendonte se ishte ndërtuar keq.

Një burrë, që thuhet se ishte përfshirë në ndërtimin e vendit, ka pranuar vrasjen dhe varrosjen e Deng në janar 2003. Gjithashtu janë arrestuar edhe gjashtë burra të tjerë që dyshohet se kishin dorë në vrasjen e mësuesit.

"Eshtrat e Deng u zbuluan nën shkollën ku ai punonte", tregoi policia kineze.
Shtuar më 23/06/2019, ora 09:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori