E trishtë: COVID-19 i merr jetën nënës pak pasi solli në jetë foshnjen
Koronavirusi i ka marrë jetën një familjeje në Rusi brenda pak ditësh. Një çift pensionistësh dhe vajza e tyre shtatzënë, janë infektuar me koronavirus, por doktorët kanë arritur të shpëtojnë vetëm foshnjën.

Sipas mediave, një 64-vjeçar dhe gruaja e tij 61-vjeçare, bashkë me vajzën 36-vjeçare, kanë vdekur pas infektimit me Covid-19. Svetlana Sorochinskaya, 36 vjeçe vdiq menjëherë pasi solli në jetë fëmijën e saj, raportojnë mediat ruse.

Sipas të afërmve të familjes, 64-vjeçari kishte kryer më parë një operacion në zemër, ndërsa dyshohet se gruaja dhe vajza janë infektuar gjatë vizitave në spital. Autoritetet në Shën Petersburg do të marrin kujdestarinë për foshnjën të mbetur jetim tashmë.
Shtuar më 01/12/2020, ora 16:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori