E shkarkojnë nga puna në një televizion se permendi liderin e opozites ruse
Pëlqej
Leonid Slutzkij, ish trajneri i kombëtares ruse të futbollit dhe aktualisht komentator në kanalin e parë kombëtar të Rusisë, ka ngjallur polemika me një veprim të tij.

Ai ka përmendur në transmetim të drejtëpërdrejtë liderin e njohur opozitar Aleksej Navalni. Gjatë ndeshjes Gjermani-Meksikë për botërorin e futbollit, kolegu i tij e ka cilësuar lojën e gjermanëve si “futboll navalni”, thënë ndryshe “të rrëmujshëm”.

Slutzkij i është përgjigjur me një batutë: “Pse Navalni luan futboll? Do të ishte interesante ta shikonim në fushë”. Për këtë koment të tij, televizioni shtetëror ka marrë masa disiplinuese duke e shkarkuar nga puna.
Shtuar më 21/06/2018, ora 17:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori