E rrallë, plasin ujrat në Parlamentin e Britanisë
Dhoma e Përfaqësuesve pezulloi punën ditore pasi uji filloi të rrjedh në dhomë nga tavani, duke njomur një pjesë të galerisë së shtypit.

Gjatë një debati mbi metodat e HMRC-së për të rimarrë taksën e papaguar dhe sigurimin kombëtar, pika uji filluan të rrjedhin poshtë, në kohën kur ishte duke folur deputeti konservator Justine Greening, që u detyrua të ndalonte dhe të shihte këtë pamje të rrallë.

Hidraulikët që u dërguan për të shqyrtuar situatën thanë se nuk e dinin nëse shkaku ishte një tub i prishur ose një rrjedhje nga një çati ose kanalizim.

Sesioni vazhdoi pr 10 minuta, kur Justin Madders filloi kontributin e tij duke vënë në dukje përmbytjen dhe duke thënë: “Unë mendoj se ekziston një simbolikë për këtë që po ndodh, duke iu referuar parlamentit të thyer”.

Por kur Madders mbaroi, nënkryetari Lindsay Hoyle u tha deputetëve se ai ishte duke pezulluar punën, duke u ulur në pritje për riparimin e rrjedhjes.

Më vonë, sesioni i Dhomës së Përfaqësuesve është shtyrë për një ditë tjetër.

Sesioni nuk ishte i detyruar të mbahej për të premten, duke i dhënë kohë personelit të mirëmbajtjes deri të hënën për të rregulluar problemin.
Shtuar më 04/04/2019, ora 18:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori