E FUNDIT/ Futbolli në zi, ndërron jetë Diego Armando Maradona
E porsalindura infektohet me koronavirus, nëna e braktis në spital
Në Palermo të Italisë ka ndodhur një ngjarje shumë e trishtë. Një grua ka braktisur vajzën e saj të porsalindur, pasi foshnja u prek nga koronavirusi.

Nëna e dërgoi në spital vajzën për një vizitë dhe mjekët konfirmuan se e vogla ishte infektuar me Covid-19. Menjëherë u vu në zbatim protokolli i izolimit dhe që nga ai moment, për habinë e mjekëve, nëna nuk u duk më.

Stafi i spitalit është përpjekur përgjatë disa ditëve për të kontaktuar me të, por nuk na u përgjigj. Kështu që, u detyruam të njoftonim policinë”, tha doktoreshë Marilu Furnari.
Shtuar më 23/10/2020, ora 08:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori