E mësoi vetë, 11 vjeçai i mahnit të gjithë me kitarën e tij (VIDEO)
Pëlqej
Feng Xiaoxiao nga Taipei i Tajvanit, ka mësuar vet t’i binte kitarës tradicionale havajane të njohur si ukulele dhe gjatë një përfomance në rrugë, i ka mahnitur të gjithë.

Fëmija 11-vjeçar që ushtron në këtë instrument për disa vjet, luajti melodinë e vitit 1968 ‘Classical Gas’ nga Mason Ëilliams.

Të pranishmit patën mundësi ta ndjekin nga afër, teksa iu binte telave, ndërsa për një moment e shfrytëzoi kornizën edhe si tupan.

Prindërit e fëmijës, po e shëtisin atë nëpër sheshe të ndryshme të qytetit, në mënyrë që sa më shumë njerëz ta shohin talentin e tij.

Madje, ata kanë dëshirë që ta dërgojnë edhe në qendra të ndryshme të Britanisë së Madhe, ku mund t’i bie në sy ndonjë producentin dhe ta angazhoi në mënyrë profesionale.

Shtuar më 19/09/2018, ora 17:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori