E kishin mbingarkuar, përplaset helikopteri (VIDEO)
Pëlqej
Disa pamje të marra nga kamerat e sigurisë kanë kapur momentin e tmerrshëm kur një helikopter u përplas për një ndërtesë, gjatë një tentative të ngritjes në rajonin e Tyumenit të Siberisë në Rusi.

Në pamjet, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, helikopteri Mi-8T shihet duke lëvizur përpara – por jo duke u larguar – dhe duke përplasur në një ndërtesë me helikën e saj.

Për fat të mirë thuhet se nuk kishte të lënduar nga ky aksident, i cili ndodhi në aeroportin Pojkovsky në Yugra të hënën.

Sipas të dhënave paraprake, helikopteri nuk ishte në gjendje të ngrihej në ajër për shkak të mbingarkesës së ngarkuar.
Shtuar më 18/06/2018, ora 23:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori