Vdes vullnetari që bëri vaksinën anti-Covid
Ka ndërruar jetë një shtetas, vullnetar i cili iu nënshtrua me dëshirë vaksinës anti COVID.

Kjo vaksinë është prodhuar nga kompania AstraZeneca, ndërkohë mësohet se shtetasi në fjalë ka ndërruar jetë në Brazil.

Universiteti i Oksfordit tha se ka vlerësuar me kujdes çështjen në Brazil dhe nuk ka pasur shqetësime apo lidhje me testimin e vaksinës.

Shtuar më 21/10/2020, ora 20:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori