E FUNDIT/ Tronditet Milani, zhbllokohet sfida në San Siro (VIDEO)
Sulm terrorist në Paris: Ka shumë të vdekur
Një sulm i rëndë terrorist ka ndodhur pak më parë në Paris, nga i cili mbetën të vdekur katër policë.

Mësohet se një burrë ka vrarë me thikë katër efektivë policie në njërin prej rajoneve të policisë së kryeqytetit francez.

Nga sulmi mësohet se ka edhe të plagosur, numri i të cilëve nuk është ende i qartë.

Agresori, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, por thuhet se është anëtar i stafit, u qëllua më vonë nga policia.

Deri më tani nuk ka ndonjë deklaratë zyrtare. Zona në ‘la de la Cité – në qendër të Parisit – është mbyllur.

Sulmi vjen një ditë pasi policia hyri në grevë nër Francë për shkak të rritjes së dhunës ndaj oficerëve.

Ngjarja ndodhi rreth orës 13:00 me kohën lokale (11:00 GMT; 12:00 BST) në oborrin e ndërtesës.

Kryeministri francez Edouard Philippe dhe Ministri i Brendshëm Christophe Castaner janë të dy në vendin e ngjarjes
Shtuar më 03/10/2019, ora 15:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori