Dyshohen për planifikim të sulmeve terroriste, ndalohen 7 persona në Shën Petersburg
Shërbimi Federal i Sigurisë në Rusi ka thënë se ka ndaluar 7 persona nga Azia Qendrore pas dyshimeve se kanë planifikuar sulme terroriste në Shën Petersburg.

Ky Shërbim ka thënë se të ndaluarit kanë planifikuar të organizojnë sulme afër zonave të trenave dhe atyre publike.

Nuk është bërë i ditur ndonjë emër apo shtetësi të të ndaluarve.
Shën Petersburg është qyteti i dytë më i madh në Rusi. /albeu.com/

Shtuar më 28/07/2017, ora 17:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori