Dy vëllezërit “Trump” vjedhin bankomatet në Itali (VIDEO)
Policia italiane ka arrestuar dy vëllezër të dyshuar për vjedhjen e disa bankomateve, derisa në fytyrë mbanin maska që përngjanin me fytyrën e presidentit amerikan, Donald Trump.
Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për vëllezërit Vittorio dhe Ivan Lafore, të moshës 26 përkatësisht 30 vjeç, të cilët kishin si cak vjedhjen e bankomateve në qytetin verior të Italisë , Torino.

Ndërkohë janë publikuar edhe pamje të marra nga kamerat e sigurisë që tregojnë pamjet nga holli i një banke, në njërën nga të cilat ata kanë kryer vjedhjen.

Në një deklaratë të policisë italiane thuhet se ata ishin frymëzuar nga filmi “The Jackal”, protagonisti i të cilit, i luajtur nga Bruce Willis, ndryshonte ngjyrën e makinës së tij për të mos rënë në duart e policisë.

Shtuar më 25/07/2017, ora 10:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori