Shkon në dy numri i të vdekurve nga sulmi i dyshuar terrorist në Francë
Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi me thikë në Nisë të Francës, i cili dyshohet të jetë një akt terrorist.

Ngjarja ka ndodhur afër një kishe, ku disa persona të tjerë janë lënduar.

"Kjo e gjitha duket si një sulm terrorist", ka shkruajtur kryebashkiaku i Nisës Christian Estrosi në faqen e tij zyrtare në Twitter, duke shtuar se një person është arrestuar.

Ministri i Brendshëm francez Gerald Darmanin deklaroi më herët se policia ka nisur hetimet dhe i ka kërkuar qytetarëve të shmangin kalimin në zonën e ngjarjes.
Shtuar më 29/10/2020, ora 10:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori