Dy luftanije ruse kalojnë pranë Bosforit
Pëlqej
Dy luftanije ruse të ngarkuara me pajisje luftarake u vunë re sot në Bosfor, shkruan “Daily Mail”.

Sipas gazetës, thuhet se anijet ishin në rrugën e tyre drejt bazës detare ruse Tartus, që ndodhet në bregun verior të Sirisë.

Anijet ruse përfshijnë bartëse BTR-80, kamionë dhe radarë për të zbuluar pajisje shpërthyese të improvizuara. /albeu.com/
Shtuar më 16/04/2018, ora 19:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori