Dy djemtë e Hosni Mubarak lirohen nga burgu
Një gjykatë egjiptiane gjatë javës së kaluar ka urdhëruar lirimin nga burgu të dy djemve të presidentit të rrëzuar Hosni Mubarak, në pritje të rigjykimit. Ata janë liruar gati katër vjet pas arrestimit të tyre së bashku me babanë.

Alaa dhe Gamal Mubarak, sipas zyrtarëve, kanë ecur të lirë sot në mëngjes, nga burgu Torah që gjendet në jug të Kajros.

Lirimi i tyre u bë një ditë pas përvjetorit të kryengritjes popullore të vitit 2011, kryengritje që e ka përmbytur Hosni Mubarakun.

Alaa, një biznesmen dhe Gamal, së bashku me babanë e tyre përballen me akuza për korrupsion ndërsa ndaj tyre pritet të mbahet rigjykim.

Mubarak dhe dy djemtë e tij u arrestuan në prill të vitit 2011. /albeu.com/
Shtuar më 26/01/2015, ora 14:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori