Dorehiqet zv.kryeministri kroat
Albeu.com
Zëvendëskryeministri kroat Damir Polancec, njëkohësisht edhe Ministër i Ekonomisë, ka dhënë sot dorëheqjen pas kritikave dhe dyshimeve të ngritura ndaj tij për korrupsion.
Lajmin e bëjnë të ditur agjencitë lokale, sipas të cilave Polancec është përfshirë në një operacion financiar ilegal, që ka përfshirë edhe kompaninë më të madhe agroushqimore në Kroaci, “Podravka”.
Shtuar më 30/10/2009, ora 23:21
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori