Donald Trump sapo humbi 40 milionë ndjekës në Twitter
Ishin 11 minuta që tronditën botën, dhe menjëherë Donald Trump u zu ngushtë dhe u inatos.

Por kjo nuk përfshinte armë bërthamore apo diplomaci.

Ishte diçka që mund të jetë shumë më e rëndësishme për presidentin: llogaria e tij në Twitter.

Ndërsa dita e punës po mbyllte të enjten, një punonjës mashtrues në ditën e tij të fundit të punës fshiu llogarinë e TwitterTrump, përcjell albeu.com.

Çdokush që shkonte në llogarinë e realDonaldTrump u përshëndet nga faqja e Twitter duke thënë se llogaria nuk ekzistonte.

Rreth 11 minuta më vonë, llogaria e tij u rihap, njësoj si më parë. Por ato 11 minuta heshtje kanë bërë xhiron e botës.

Kjo gjë i kënaqi ata që kundërshtojnë z. Trump dhe llogarinë e tij në Twitter, e cila shpesh akuzohet se është një mjet i rrezikshëm. Dhe mërzitën përkrahësit e Trump, të cilët akuzuan Twitter për shkelje të fjalës së lirë.

Llogaria ende nuk ka rimarrë 40 milionë ndjekës të tij dhe duket se gradualisht po i kthehet llogarisë. /albeu.com/


Shtuar më 03/11/2017, ora 13:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori