Donald Trump i gatshëm të punojë me Rusinë
Presidenti i ri i SHBA-ve, Donald Trump ka deklaruar se është i gatshëm të punojë me Rusinë dhe Kinën, duke siguruar se ata do të bashkëpunojnë

Trumo i tha Wall Street Journal se sanksionet sapo të vendosura në Rusi do të mbeten “edhe për një periudhë”, por më pas do të hiqen, shkruan BBC.

Ndërkohë, një komitet i Senatit amerikanë do të hetojë pohimet se Rusia është përpjekur të ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale.
Në intervistën e tij, Trump tha se sanksionetRusi mund të hiqen nëse Moska ndihmon Uashingtonin në luftën kundër ekstremizmit islamik dhe në çështje të tjera.

Po ashtu ai tregoi se mban shpresa për një takim me Putinin./Albeu.com/

Shtuar më 14/01/2017, ora 07:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori