Dodik: Bosnja unitare - koncept lufte
Albeu.com
Kryeministri i Republikës Serbe në Bosnjë, Milorad Dodik, ka deklaruar se koncepti i Bosnjës unike dhe të centralizuar paraqet idealizim të konceptit për të cilin është luftuar.
Dodik ka thënë se tensionet e tashme në Bosnjë janë pasojë e "gabimeve sistematike, përkatësisht koncepteve të ndryshme të rregullimit të brendshëm të këtij vendi". (REL)
Shtuar më 26/10/2008, ora 19:35
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori