Do të prodhojë ar për dasmën e Princ Harry, rihapet pas 20-vitesh miniera

Një minierë ari që përdorej për të prodhuar unaza mbretërore do të rihapet pasi u mbyll për gati 20 vjet.

Ari i Uellsit është përdorur në dasma mbretërore për 94 vitet e fundit dhe tradita pritet të vazhdojë kur princi Harry të martohet me Meghan Markle në maj, përcjell albeu.com

Kërkesa për metalin e çmuar është rritur pasi çifti njoftoi angazhimin e tyre - duke çuar në rihapjen e planifikuar të minierës së arit Clogau në Bontddu pranë Dollgellau.

Miniera ka qenë tradicionalisht e lidhur me unaza mbretërore mbretërore. /albeu.com/
Shtuar më 03/01/2018, ora 15:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori