Djali i kapur peng shokon, i jep të drejtë ISIS: Ata vrasin të pafetë (VIDEO)
Një djalë kurd i kapur peng nga militantët e ISIS ka befasuar të gjithë me deklaratën e tij, pasi tha se grupi ISIS ka të drejtë.

Mervan Mohamed Huseni tha se kur u kap bashkë me disa shokë, në fillim, ishte i tmerruar.

Militantët i dërguan fëmijët në një xhami për t’u falur dhe më pas i mbajtën peng në godinën e një shkolle fillore ku i rrihnin, i torturonin me rrymë elektrike e madje edhe i varnin.

Sipas djaloshit, militantët e ISIS nuk vrasin çdokënd, por i testojnë njerëzit dhe vrasin të pafetë.

Djali kurd ka thënë për CNN gjithashtu se ka parë video, ku fëmijët vareshin në litar të cilat ofroheshin nga militantët e ISIS.

Sipas tij, aty shihej një e vërtetë e madhe, pasi shpjegohej se kush ishte i pafe dhe kishte prova për këtë, varej. /albeu.com/
Shtuar më 05/10/2014, ora 11:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori