Dikur ishte vila e Pablo Escobarit, sot një nga hotelet më të kërkuar në botë (FOTO LAJM)

Është quajtur “Casa Malca” dhe është një hotel luksoz në Gjirin e Meksikës, pranë qytetit të Tulumit.

Karakteristikat dalluese: është një vilë e vjetër e Pablo Escobar, vrasësi i famshëm kolumbian, i ekzekutuar në vitin 1993.


24 dhoma, pishina, restorant dhe plazhe, të gjitha të rrethuara me pemë palme.

Kostoja? Rreth 500 dollarë nata.

Struktura kishte mbetur e papërdorur deri në vitin 2003, kur Lio Malca, një figurë e shquar në tregtinë e artit në Nju Jork, vendosi të investonte në shtëpinë e Escobarit, duke e kthyer atë në një ndërtesë prestigjioze.

Shtuar më 19/11/2019, ora 20:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori