Dhunë seksuale në institutin e riedukimit në Greqi
Pëlqej
Në një Institut Riedukimi të të miturve, në qytetin e Volosit, janë kryer përdhunime në grup. Sipas gazetës “Ethnos” brenda një muaji viktima të përdhunimeve në grup janë bërë tre fëmijë, dy grekë dhe një shqiptar.

Një muaj më parë, drejt organeve të Rendit të qytetit ka ardhur një denoncim nga një 14-vjeçar shqiptar, që mbahej në këtë Institut me akuzën se kishte tentuar të keqtrajtonte seksualisht një gjashtëvjeçare.

Por, vet ai është përdhunuar nga një 16-vjeçar rom dhe dy të rinj të tjerë të moshës 17 dhe 14 vjeç, të tre persona që mbahen aty me akuzat për vjedhje dhe bastisje. Prokurori i qytetitVolosit ka dhënë urdhër për burgosje të 16-vjeçarit rom, ndërsa dy personat e tjerë janë rikthyer në Institutin e Riedukimit.
Shtuar më 21/08/2014, ora 12:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori