Demonstrata kundër filmit anti-musliman
Misionet diplomatike amerikane janë në gatishmëri të lartë në të gjithë botën myslimane, ndërsa rritet zemërimi mbi filmin diletant, ku ironizohet Profeti Muhamed.

Demonstratat pritet të rindizen pas lutjeve tradicionale të së premtes. Grupet islamike dhe të tjerët kanë bërë thirrje për një marshim paqësor të një milionëve në mbarë botën islamike, ndonëse në Egjipt duket sikur dhuna përreth ambasadës amerikane nuk ka të ndalur e në Jemen numri i viktimave ka shkuar në tre. /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2012, ora 15:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori