Dëbora paralizon Ankaran
Dëbora e dendur ka bllokuar pothuajse gjithë kryeqytetin turk, Ankaranë, duke mbyllur kështu të gjitha institucionet arsimore e duke anuluar qindra fluturime nga aeroporti i Esanboga.

Rrugët janë mbyllur për shkak të borës dhe ngricave të jashtëzakonshme në rrugë.

Ndërkohë autoritetet kanë paralajmëruar që banorët të qëndrojnë në shtëpi, të shmangin daljet kryesisht në orët e mbrëmjes dhe të shmangin gjithashtu udhëtimet, për një kohë të pacaktuar
Shtuar më 22/01/2016, ora 23:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori