Debati i dytë televiziv për president të SHBA-ve, Obama më bindës
Barack Obama dhe Mitt Romney kanë zhvilluar debatin e dytë televiziv për president të SHBA-ve. Ndryshe nga debati i parë presidenti Obama ishte i vendosur në këtë debat ishte më i qartë dhe më bindës ndërsa republikani duket se ishte më i pasigurt.


Vendimtare ka qenë përpjekja e Romney për tragjedinë e Bengasit, por Obama ishte mjaft i përgatitur edhe për të marrë përgjegjësitë e tij. Edhe sondazhet nxjerrin fitues Obamën. /albeu.com/
Shtuar më 17/10/2012, ora 09:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori