Davutoglu prezanton qeverinë e re
Kryeministri i ri turk Ahmet Davutoglu prezantoi sot anëtarët e qeverisë së re ku ish ministri i Çështjeve Evropiane Mevlut Cavusoglu do të marrë postin e kreut të diplomacisë.

Ekipi i ri i shpallur nga Davutoglu ka shumë pak ndryshime nga ai i paraardhsit, Recep Tayyip Erdogan, ministri i Ekonomisë, Ali Babacan dhe i Financave, Mehmet Simsek, do të mbeten në detyrë.
Shtuar më 29/08/2014, ora 14:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori