Davutoglu merr votëbesimin nga Parlamenti
Qeveria e kryeministrit Ahmet Davutoglu mori sot votëbesimin nga Parlamenti. Qeveria e re, përbërë nga i njëjti rreth i ngushtë i presidentit dhe burrit të hekurt të vendit, Recep Tayyip Erdogan, mori 306 vota pro dhe 133 kundër.

“Me mbështetjen që kemi marrë, ne premtojmë para Parlamentit dhe popullit tonë të vlerësuar se do të punojmë ditën dhe natën”, theksoi sot kryeministri i ri turk para deputetëve. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2014, ora 14:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori