David Cameron kandidon si sekretar i Përgjithshëm i NATO-s?
Disa raportime nga mediet ndërkombëtare, e kanë konsideruar David Camerun si kandidat për rolin e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s.

Ish-lideri britanik është raportuar se mund të jetë konkurrent i mundshëm për postimin më të lartë të mbrojtjes në Evropë, i cili "shpërblehet" me një rrogë prej 260.624 eurosh.

Këshilltarët e Theresa May besojnë shanset më të mira të Britanisë për marrjen e këtij posti është qërtë kandidojnë me ish-kryeministrin duke qenë se "ish-kryeministrat kanë fituar gjithnjë mbi ministrat e Jashtëm dhe ata të Mbrojtjes", ka thënë një burim për "Daily Mail". /albeu.com/

Shtuar më 29/12/2016, ora 15:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori