Data unike 10.10.2010, valë martesash në botë
Ndodh vetëm 1 herë në 1 shekull që data e muajit të jetë e njëllojtë me atë të ditës dhe të vitit. Këtë rast nuk kanë dashur ta humbasin mijëra çifte në të gjithë botë, të cilët kanë zgjedhor sot të bëjë ceremoninë e kurorëzimit të dashurive të tyre.

Sipas një raporti të mediave amerikane janë rreth 39 mijë çifte që kanë zgjedhur 10 tetorin e këtij viti për tu martuar. “Një 10-të e përsosur e përsëritur tre herë, duket se është urimi më i mirë për shumë çifte”, shkruan revista “Spose” njujorkeze, e cila e cilëson si rekord numrin e madh të martesave në këtë fundjavë.
Shtuar më 10/10/2010, ora 10:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori