Krimet e Rënda lënë në burg pa afat Klement Balilin
Danimarka tërheq forcat speciale nga Iraku
Pëlqej
Rreth 60 forca speciale të Danimakrës do tëtërhiqen nga Iraku, kjo pasi që shumë zona të kontrolluara nga i ashtuquajturi Shteti Islamik janë çliruar.

Mbështetja do të përfundojë në fund të vjeshtës, bën të ditur Ministria e Mbrojtjes e Danimarkës.

Por, rreth 180 forca ushtarake ende do të qëndrojnë në bazën ajrore të al-Asadit në Irak dhe do të kontribuojnë në mbikëqyrje si pjesë e një koalicioni ndërkombëtar që lufton grupin militant islamik.

Shtuar më 17/05/2018, ora 17:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori