Daçiç: Merkeli nuk duhet ta takonte humbësin Vuçiç
Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se takimi mes kryeministrit Aleksandër Vuçiç dhe kancelares gjermane Angela Merkel, nuk duhet të zhvillohej.

Këtë Daçiç e ka justifikuar me arsyetimin se Merkel nuk duhet të pranonte një takim me dikë që do t'i humbasë zgjedhjet presidenciale.

"Merkel duhej ta dinte se zgjedhjet në Serbi janë afër, ndaj dhe nuk duhet ta takonte dikë i cili mendon që t'i fitojë ato", ka thënë Daçiç për "Tanjug".Shtuar më 19/03/2017, ora 13:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori