Çmimi Nobel për Paqe, Barroso: Nder i madh për BE
Jose Manuel Barroso
Presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso, e ka vlerësuar "një nder të madh" dhënien e Çmimit Nobel për Paqe për vitin 2012 Bashkimit Evropian.

"çmimi tregon se edhe në këto kohë të vështira, Bashkimi Evropian mbetet një frymëzim për vendet dhe popujt në mbarë botën dhe se bashkësisë ndërkombëtare i duhet një Bashkim Evropian i fortë", u shpreh Barrosos në një deklaratë për mediat në Bruksel. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2012, ora 17:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori