Clinton nuk pranon një debat përfundimtar me Sanders
Pëlqej
Kandidatja demokrate për Shtëpinë e Bardhë, Hillary Clinton, që thuajse është e garantuar për fitoren e primareve, nuk pranoi dje të merrte pjesë në një debat të fundit me rivalin e saj, Bernie Sanders, të propozuar nga kanali televiziv “Fox News”.

“E refuzuam ftesën e Fox News për të marrë pjesë në një debatKaliforni”, deklaroi drejtoresha e komunikimit të Hillary Clinton, Jennifer Palmieri, në një komunikatë, përcjell javanews.

“Ne mendojmë se koha e Hillary Clinton përdoret më mirë duke bërë fushatë dhe duke takuar drejtpërdrejtë votuesit në Kaliforni për të përgatitur fushatën e zgjedhjeve të përgjithshme të 8 nëntorit”, shpjegoi ajo.

Ndërkohë, Bernie Sanders kishte njoftuar se do t’i pëlqente të merrte pjesë në këtë debatKaliforni, ku më 7 qershor do të zhvillohen primaret vendimtare./Albeu.com/
Shtuar më 24/05/2016, ora 10:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori