Clark kërkon dorëheqjen e Rumsfeldit
Albeu.com
Ish komandanti i NATO-s, Wesley Clark iu bashkua gjashtë gjeneralëve amerikanë në pension që kanë bërë thirrje për dorëheqjen e Sekretarit të Mbrojtjes, Donald Rumsfeld.Duke folur në kanalin Fox News, Gjenerali Clark tha se zoti Rumsfeld e kishte humbur besimin e disa oficerëve, për shkak të mënyrës se si po menaxhohet lufta në Irak dhe për faktin se ato mendojnë se sekretari i Mbrojtjes nuk dëgjon këshilla.(BBC)
Shtuar më 16/04/2006, ora 22:46
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori