Cisterna gjigante e naftës shpërthen në flakë, pamjet bëjnë xhiron e botës (VIDEO)
Një moment tronditës është kapur nga kamera amatore kur një cisternë nafte 25,000 ton ka shpërthyer në Korenë e Jugut.

Në ajër është ngritur një flakë e madhe në formë kërpudhë dhe shpërthimi ka lënë pas 10 të plagosur shkruan albeu.com.

Ngjarja ndodhi rreth orës 10:50 të mëngjesit ndërkohë që zjarri ndodhi në Stolt Groenland.

Të paktën 25 persona shpëtuan pa asnjë lëndim, megjithatë dhjetë të tjerë që kanë qenë shumë pranë tërmetit u plagosën.

Nëntë ishin nga Korea e Jugut dhe një nga India. Të dhjetë ata janë në gjendje kritike për jetën. /albeu.com/
Shtuar më 30/09/2019, ora 15:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori