“Ciganët” alarmojnë botën, ja çfarë pritet të ndodhë në 2017-n
Të tjera parashikime dhe teori konspirative të frikshme tregojnë se viti 2017">2017 do të jetë i tmerrshëm për historinë e njerëzimit. Mediat italiane referuar disa parashikimeve të bërë nga ciganët, tregojnë se 2017">2017-ta, mund të jetë viti i fillimit të Luftës së III Botërore.

Ciganët kishin parashikuar vitin e shkuar daljen e Britanisë së madhe nga bashkimi Evropian.

Por çfarë kanë parashikuar për 2017">2017 ciganët italianë?

Një ndër parashikimet më të frikshme është sulmi bërthamor që Koreja e Veriut do të bëjë ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Gjithashtu parashikohet që ardhja e Donald Trump në krye të presidencës amerikane do të shkaktojë kolaps financiar dhe shëndetësor në të gjithë SHBA-të.

Ndërkohë ciganët parashikojnë edhe fuqizimin ekonomik të Kinës, çka përkthehet në kolaps ekonomik për pjesën tjetër të botës.

Ky grupim i quajtur ciganët duhet marrë mjaft seriozisht raportojnë mediat italiane, pasi ata nuk janë thjeshtë endacakë, por disa prej ekonomistëve më të mirë në botë, të cilët kanë parashikuar edhe më parë krizën ekonomike që përfshiu botën.
Shtuar më 19/01/2017, ora 17:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori