Çifti indian shet foshnjen nga varfëria
Pasaporta serbe
Një çift në veri-perëndim të Indisë është arrestuar nën akuzat se ka shitur foshnjën shtatë-ditëshe për ta financuar trajtimin mjekësor të djalit më të madh.

Sipas policisë Sandiha Devi, bashkëshorti i saj dhe tre persona të tjerë janë arrestuar të enjtën, tha Ir Panzal, një zyrtar në policinë e qarkut të Sriganganagarit, një qytet në veri të Raxhastanit. Çifti tha se varfëria e ka detyruar atë të heqë dorë nga foshnja për t’i ofruar një trajtim mjekësor djalit dy vjeçar. /albeu.com/

Shtuar më 10/08/2012, ora 17:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori