Çfarë ndodhi me fotografin personal të Kim Jong Un? (VIDEO)
Mos guxo t'i dalesh para liderit suprem në një distancë të afërt, ndryshe merr dënimin e madh.

Këtë fat pati edhe një fotograf në Korenë e Veriut, i cili ishte duke bërë punën e tij.

Fotografi i identifikuar me emrin Ri, u shkarkua nga detyra pas kësaj ngjarje.

Sipas mediave të huaja, fotografi personal i Kim Jong Un doli përpara liderit suprem për vetëm 3 sekonda, duke i bllokuar pamjen me turmën e njerëzve. Akuza ndaj tij është se u pozicionua në një kënd ku aparati mbulonte liderin suprem.

Ai u fajësua gjithashtu edhe për shkeljen e dy rregullave të tjera.

E para që ndalon fotografitë në një distancë 2 metra nga lideri Kim Jong Un, dhe e dyta që ndalon fotografitë apo videot të realizohen drejtpërdrejt tij, pra në pozicionin ballor. Si rezultat, fotografi 47-vjeçar u shkarkua nga puna dhe u përjashtua nga Partia e Punëtorëve të Koresë, duke e bërë automatikisht qytetar të rangut të dytë.

Ky incident ka ndodhur më 10 Mars kur udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un doli në publik gjatë zgjedhjeve, nëse mund të konsiderohen të tilla. Kim Jong Un kishte shkuar në një qendër votimi për të hedhur votën e tij dhe ndaloi përpara turmës kur ndodhi incidenti me fotografin.
Shtuar më 22/03/2019, ora 14:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori