Çfarë është kjo? Zhytësit zbulojnë krijesën më të çuditshme të oqeanit (FOTO LAJM)

Një krijesë e pazakontë e njohur si 'njëbrirësh deti' është zbuluar duke lundruar në bregdetin e Port Douglas, duke krijuar një pamje spektakolare nënujore, gjithashtu duke hutuar zhytësit.

Jay Wink i ABC Scuba Diving zbuloi krijesën e çuditshme, e fotografoi dhe e postoi në Facebook duke shkuruar "Si mund të quhet kjo diçka rozë?", përcjell albeu.com.

Krijesa quhet pyrosome, dhe është një grumbull i mijëra krijesave të vogla të njohura si zooids të grupuara së bashku në një trup.

Ata njihen zakonisht si 'turshi i detit' ose 'njëbrirësh i detit' për shkak të natyrës së tyre misterioze.

Cilindri i gjatë tre metra i gjatë, me ndriçuesin e tij të ndritshëm të kaltër dhe rozë të bërë për një pamje të mahnitshme nën det. /albeu.com/Shtuar më 14/09/2017, ora 11:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori