Del videoja, momenti i arrestimit të Stresit
Çfarë do të ndodhë me gratë dhe fëmijët e militantëve pas rënies së ISIS-it?
Pëlqej
Rreth 1050 fëmijë dhe 700 gra të luftëtarëve të huaj po mbahen nga autoritetet irakiane në një burg afër Mosulit.

Qeveria e Irakut është duke kontaktuar me qeveritë e huaja për t’i kthyer këto familje në vendet e tyre por nuk ka gjetur përkrahje, transmeton REL.

Rreth 70 gra dhe fëmijë nga Kosova besohet se ende janë në zonat, të cilat më parë janë kontrolluar nga grupi militant “Shteti Islamik”. /albeu.com/

Shtuar më 18/11/2017, ora 16:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori